KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15216116
*
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 18:17:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 17:54:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
*
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 17:54:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk mÃ¥lare född 1909, död 1981.Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50 -
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54